AKCJE CARITASU
  • 21 Grudzień 2021
Czas wręczania świątecznych darów i prezentów przez wolontariuszy i uczniów naszej szkoły już dobiegł końca.
 Wszystkie produkty uzbierane podczas akcji „Zbiórka Żywności.Tak Pomagam” zostały rozwiezione. Uczniowie klasy 8 podzielili uzbierane towary na 14 paczek dla osób potrzebujących, samotnych i chorych. Pozostałe  5 skrzynek  produktów żywnościowych otrzymała kuchnia Caritas w Raciborzu oraz dom dla bezdomnych „Arka” w Raciborzu Ocicach. Dary dostarczyli najstarsi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas  wraz z opiekunem.Wszyscy obdarowani okazywali ogromną wdzięczność,  Wizyta naszej młodzieży w domach osamotnionych i chorych wywołała w nich  wielką radości i wzruszenie.
  Dzięki akcji sprzedaży wieńców adwentowych i uzbieranym ofiarom  udało się zakupić prezenty na paczki świąteczne dla rodzin więźniów, którzy prosili o to w przesłanych do nas listach. Laura, Marlena i Dominik otrzymają swoje wymarzone prezenty pod choinką.Paczki spakowali młodsi wolontariusze, uczniowie klasy 4.
Nasza SKARPETKOWA CHOINKA już  jest pusta, wszystkie skarpetki pojechały do Domu Matki i dziecka „Maja” w Raciborzu Miedoni.
Wszyscy obdarowani przekazują serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności za dary płynące z  serca.  Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do wsparcia naszych akcji.

Wolontariusze i opiekun Szkolnego Koła Caritas