Tańcowała  igła z nitką – handmade, czyli tworzymy rękodzieła
Tańcowała igła z nitką – handmade, czyli tworzymy rękodzieła
  • 17 Grudzień 2021

W dzisiejszym świecie, zalewającym nas ogromem gotowych produktów często powielających się i różnej jakości, coraz większej wartości nabierają przedmioty wykonane własnoręcznie.

W ramach innowacji pedagogicznej  pn. „Handmade, czyli tworzymy rękodzieła” uczniowie klas IV poznali tajniki pracy hafciarskiej. Okazało się, że choć zadanie nie było wcale takie proste, przysporzyło uczennicom wiele radości i satysfakcji. Prace ręczne posiadają nieocenione walory. Pozwalają uczniom na ekspresje twórczą, doskonalą sprawność manualną, uczą cierpliwości i skupienia uwagi, wyrabiają poczucie estetyki. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że nie ma drugiego takiego egzemplarza, jak wytwór własnoręcznej pracy.