"ZBIERAMTO W SZKOLE”
  • 14 Grudzień 2021

W kwietniu bieżącego roku nasza szkoła dołączyła do akcji charytatywno-ekologicznej "Zbieramto w szkole", której motto: „zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody”- najtrafniej opisuje cel i zadania tego projektu.
Akcja polega na zbiórce różnego rodzaju surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy np.. telefonów komórkowych, baterii, laptopów, zegarków tarczowych, puszek aluminiowych, klocków LEGO, „dobrych monet” itp. Spośród wszystkich możliwych do zbierania surowców my wybraliśmy: baterie, zegarki tarczowe, telefony komórkowe i znaczki pocztowe.

Projekt ten przynosi różnorodne korzyści

Pierwsza  – dzięki tym zbiórkom edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież oraz pomagamy    środowisku naturalnemu i wspieramy recykling (przetwarzanie odpadów), aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.

Druga – pieniądze uzyskane ze sprzedaży odpadów zostają przekazane jako pomoc rozwojowa do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji.

Dzięki takim datkom został wybudowany dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, trzy studnie w Czadzie, fundowane są  stypendia szkolne dla dzieci na Filipinach oraz wspierany Dom Dziecka w Boliwii.

Trzecia –  projekt działa na zasadzie programu partnerskiego a więc wszystkim przekazanym surowcom wtórnym przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia.

Nasza szkoła zebrała 182 kg baterii , które zostały już przekazane do firmy recyklingowej.                  W zamian otrzymaliśmy 4550 punktów. Punkty wymienimy na książki.

Nadal trwa zbiórka telefonów komórkowych, zegarków i znaczków pocztowych (skrzynki na surowce znajdują się na korytarzu szkolnym przy wejściu głównym.)

Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy.

Zachęcamy również do dalszej zbiórki, bo jest to pomoc, która nas nic nie kosztuje.

Koordynatorki akcji: Barbara Burdzik i Krystyna Rudek-Kampka.