• 29 Listopad 2021

26 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym szczególnym dniu każdy przedszkolak przyniósł ze sobą swoją przytulankę, by uczcić święto wszystkich misiów tych małych i tych dużych. W trakcie tego dnia maskotki uczestniczyły z nami w każdych zabawach i ćwiczeniach. Zajęcia rozpoczęły się od przywitania maskotek. Każde dziecko miało możliwość przedstawienia swojej zabawki, a później mogły uczestniczyć z nią w porannej gimnastyce oraz tańcu. Następnie podopieczni zostali zapoznani z historią powstania Święta Pluszowego Misia w oparciu o ilustracje. Kolejno dzieci nauczyły się rymowanki „Jestem mały misio” oraz wysłuchały wiersza na temat szanowania zabawek. Uczestniczyły również z zaangażowaniem i ekscytacją w zabawie z odszukaniem pluszaka oraz w quzie na temat znajomości misiów. By dzieci poznały ulubione przysmaki misiów miały okazję spróbować małe co nieco, a dokładniej miodek z herbatnikami. Po wyśmienitej degustacji przedszkolaki wykonały swoją własną maskę w kształcie przytulanki oraz otrzymały zakładkę do książki z bohaterem dzisiejszego dnia. Całe zajęcia, które zostały przeprowadzone sprawiły dzieciom wiele radości, a na ich twarzach bez przerwy pojawiał się uśmiech i zaciekawienie.