• 26 Listopad 2021

Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest, żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz.
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest, żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez…”

Mimo coraz bardziej atrakcyjnych i coraz nowocześniejszych zabawek moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

25 listopada już po raz kolejny w naszym  przedszkolu w obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego właśnie dnia, kiedy dzieci na całym świecie świętują ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi, przedszkolacy poznali historię wyjątkowego święta.

Grupa Maluszków świętowała w GBP w Rudniku, gdzie zostały zaproszone przez Panie bibliotekarki. Na dzieci czekały przygotowane bajki o misiach, zabawy ruchowe i słodki misiowy przysmak. Na koniec spotkania każdy otrzymał kolorowankę, oczywiście misiową oraz odznakę uczestnika Dnia Pluszowego Misia.

Natomiast grupa Starszaków uczciła święto pluszowego misia dwukrotnie, bo w środę 23 listopada uczestniczyła w spotkaniu w GBP w Rudniku, gdzie Panie bibliotekarki czekały z wieloma misiowymi atrakcjami, a w czwartek miały okazję do matematycznych zabaw z misiami.

Starszaki kodowały z misiami, dobierały misiowe pary, łowiły rybki oraz uczestniczyły w zabawach tanecznych i ruchowych.

Atrakcją Dnia Pluszowego Misia było spotkanie z pluszowym przyjacielem, które sprawiło dzieciom wiele radości i każdy zabiegał o przytulenie się do dużego pluszaka.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że zostanie w dziecięcych wspomnieniach na długi czas.