Jestem Europejczykiem
  • 24 Listopad 2021

We wtorek, 23 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbył się konkurs z cyklu " Jestem Europejczykiem". Uczniowie z klasy drugiej, trzeciej i czwartej rywalizowali w tym roku o tytuł Mistrza wiedzy o gminie Rudnik.

Na początku konkursu uczestnicy zaprezentowali wcześniej wykonane prace plastyczne pt. "Pocztówka z Gminy Rudnik". Dzieci z każdej klasy zastosowały różne techniki plastyczne, aby przedstawić wybrane przez siebie interesujące miejsce na terenie gminy Rudnik w celu ukazania atrakcyjności, walorów historycznych lub przyrodniczych okolicy. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i estetyczne, ukazały skarby naszej małej ojczyzny widziane oczami dzieci.

W drugiej części konkursu uczniowie indywidualnie rozwiązywali zadania testowe dostosowane do klasy, przygotowane przez p. I.Kurzywilk i p. S. Przybyłę.Zagadnienia dotyczyły położenia gminy Rudnik, wsi wchodzących w skład gminy, jej herbu i włodarza oraz zabytków i znanych postaci z jej terenu.

Konkurs został rozstrzygnięty w tym samym dniu. W każdej klasie wyłoniono Mistrza wiedzy o gminie Rudnik. Został nim Mateusz Mrowiec w klasie II, Sawyer Gajda w klasie III i Filip Nahlik w klasie IV. Zwycięzcy i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe z rąk pani dyrektor – Weroniki Żymełki.

Serdecznie gratulujemy wiedzy i zaangażowania wszystkim uczestnikom konkursu oraz dziękujemy nauczycielom i rodzicom pomagającym dzieciom w przygotowaniu się do niego.

"Pocztówki z Gminy Rudnik" można podziwiać na gazetce ściennej na korytarzu szkolnym.

W przyszłym roku kolejna edycja konkursu, tym razem wiedzy o Polsce.