DZIEŃ KREDKI
  • 23 Listopad 2021

„DZIEŃ KREDKI”

„…Kolorowe kredki, w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki bardzo lubią mnie…”

Tym utworem starszaki rozpoczęły poranek 18 listopada, by uczcić bohaterki dzisiejszych zajęć-KREDKI – ołówkowe, świecowe, pastelowe.

Tego dnia starszaki wykorzystały kredki nie tylko do rysowania czy kolorowania, ale również do zabaw matematycznych, rytmicznych i ruchowych. Dzięki nim utrwalały nazwy kolorów, wystukiwały rytmy, układały wzory, puzzle, wykonywały również kredkowe kodowanie, a na bluzeczkach zagościły medale z okazji dnia kredki. Nie obyło się również bez zabaw ruchowo- sensorycznych, które sprawiały dzieciom wiele radości.

Podczas zajęć popołudniowych starszaki zaprojektowały w małych grupach fantazyjne kredki i ozdobiły je ostrużynami.

W grupie maluszków Dzień Kredki natomiast był obchodzony w poniedziałek 22 listopada. Maluchy podobnie jak ich starsi koledzy przypomniały sobie nazwy najpopularniejszych rodzajów kredek, a później aktywnie uczestniczyły w różnorodnych zabawach z wykorzystaniem kredek.

Wszystkim maluszkom dopisywały dobre humorki i bardzo chętnie uczestniczyły w zaproponowanych działaniach.