Dzień postaci z bajek w klasie 2 i 3
  • 23 Listopad 2021

Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka, dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta- Dnia Postaci z Bajek.

Na zajęciach bibliotecznych klasa 2 i 3 miała możliwość wykazania się wiedzą na temat bajkowych postaci. Oprócz rozwiązywania zagadek związanych z różnymi postaciami z bajek każdy uczeń musiał odpowiedzieć na pytanie, jaki cień jest przedstawiony na obrazku. Oprócz tego uczniowie odgadywali atrybuty związane z wybranymi postaciami oraz odgadywali jakie bajki są przedstawione na telewizorach. Cała zabawa była prowadzona za pomocą światła z latarki, bowiem rozwiązania zagadek, cieni, atrybutów dzieci wyszukiwały przy jej użyciu. Dzieci wzięły również udział w zabawie, w której musiały odgadnąć, jaką są postacią z bajki. Okazuje się, że uczniowie bardzo dobrze znają bajki i świetnie radzili sobie z zadaniami, dlatego otrzymały słodkie prezenciki.