• 23 Listopad 2021

W poniedziałek 15 listopada,  uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość pasowania odbyła się w bibliotece szkolnej.  Uczniowie byli bardzo zdziwieni, kiedy przyszli do biblioteki, bowiem wszystkie półki były zaklejone taśmą. Na początku pierwszaki dowiedziały się jak należy prawidłowo korzystać z książek.  Następnie dzieci „wyruszyły” pociągiem w podróż do „Krainy książek”. Przystawaliśmy na stacjach, gdzie dzieci musiały wykazać się wiedzą na temat bohaterów bajek i baśni, podczas rozwiązywania różnych zagadek, odgadywania atrybutów postaci i ich cieni. Rozwiązania wszystkich zadań były ukryte na obrazkach, ukazujących się pod wpływem światła.  Oprócz tego uczniowie brali udział w zabawie: ”Kim jestem?”, w której musieli zadawać innym dzieciom pytania, tak by dowiedzieć się jakim zwierzątkiem są.  Na zakończenie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali być aktywnymi czytelnikami, szanującymi książki. Po przyrzeczeniu wszystkie dzieci zostały pasowane na czytelników wielkim ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały książeczkę z projektu „Mała książka- wielki człowiek oraz dyplom. Pani Bibliotekarka założyła im również karty czytelnika, dzięki którym dołączyli do grona czytelników. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.