MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  • 17 Listopad 2021

Dnia 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. A poza tym bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Dlatego też warto czasami przypomnieć sobie, jak ważne są bajki i że należy do nich powracać.

Nasze przedszkolaki miały tego dnia bardzo ważne zadanie. Rano do Maluszków zadzwoniła bardzo zmartwiona Królowa Krainy Bajek z prośbą o pomoc w doprowadzeniu bajkowych postaci do właściwych bajek. Sprawczynią całego zamieszania była złośliwa Czarownica Bambaryca, która obiecała, że postacie wrócą do siebie, jeżeli dzieci rozwiążą pomyślnie kilka zadań. Oczywiście Maluszki rewelacyjnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, a były to między innymi bajkowe puzzle do ułożenia, oddzielanie grochu od fasolki, naśladowanie bajkowych postaci w zabawie ruchowej, rozpoznawanie postaci z cienia i malowanie farbami ulubionego bajkowego bohatera.

Dzieciom bardzo podobał się ten dzień i mamy nadzieję, że bajki będą im długo towarzyszyły ????