Wycieczka do Urzędu Gminy Rudnik oraz do Biblioteki 10.11.2021
  • 11 Listopad 2021

W środowy poranek przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Gminy Rudnik, gdzie miały okazję zobaczyć salę posiedzeń oraz dowiedzieć się w jaki sposób są uchwalane decyzję i kto stoi na czele gminy. Po tym jak uczestnicy wycieczki uchwalili decyzję o otrzymaniu lizaka przez każde dziecko wchodzące do gminy, przeszły do pokoju gdzie zasiada sam wójt. Następnie po zapoznaniu się z gminą, dzieci wyruszyły do pobliskiej biblioteki. Tam Pani bibliotekarka przeczytała kilka bajek oraz zaprezentowała podopiecznym kolorowe książeczki dla dzieci dostępne w bibliotece. Po odgadnięciu przez przedszkolaków zagadek odnośnie znanych im bajek, przeszli do „Izby Tradycji” znajdującej się w tym samym budynku. Tam dzieci zaśpiewały hymn Polski z okazji Dnia Niepodległości oraz odpowiedziały na kilka pytań zadanych przez Panią bibliotekarkę. Kolejno przedszkolacy mogły się zapoznać z eksponatami i zadawać pytania Pani prowadzącej. Na sam koniec uczestnicy otrzymali dyplom wraz z kolorowankami oraz wrócili autobusem z powrotem do Przedszkola.