Wycieczka do Warszawy klas IV-VIII
  • 14 Listopad 2021

W dniach 8-10 listopada 2021 uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do stolicy Polski.
Już o godzinie 5.30 wyruszyliśmy w trasę, by przed południem dotrzeć na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Przewodnik przybliżył uczniom ważne, historyczne wydarzenia związane z pochowanymi tam, poległymi żołnierzami. Uczniowie odwiedzili również groby znanych polskich poetów, aktorów i ludzi nauki. Typowo jesienna, deszczowa aura dodatkowo podkreślała nastrój tego miejsca. Kolejnym celem tego dnia było zwiedzenie centrum Warszawy - spacer po Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście, przejście obok Pałacu Prezydenckiego, słynnej kolumny Zygmunta III Wazy i Zamku Królewskiego. Na koniec punktualnie o godzinie 16. uczniowie mieli możliwość obserwowania zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po intensywnym dniu wszyscy udali się do ośrodka na ciepłą obiadokolację i zakwaterowanie.
Drugi dzień wycieczki upłynął na zwiedzaniu wnętrz Pałacu Królewskiego w Warszawie. Przewodnicy przybliżyli ciekawostki związane z pomieszczeniami, dziełami sztuki i historycznymi wydarzeniami, które miały tam miejsce. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, by podziwiać przyrodę i architekturę tego miejsca oraz do Pałacu w Wilanowie i Świątyni Opatrzności. Wszystkie te miejsca zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Zwieńczeniem tego dnia było wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i śpiewaniem.
Punktem kulminacyjnym wycieczki był ostatni dzień. Rozpoczął się on wjazdem windą na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, by podziwiać panoramę Warszawy. Tam uczniowie odśpiewali hymn Polski, włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". Niespodzianką był przejazd metrem, który wywołał wiele emocji. Po spacerze Bulwarami nad Wisłą cała grupa dotarła do Centrum Nauki Kopernik, by doświadczać, eksperymentować i poszukiwać odpowiedzi na nurtujące pytania. Wizyta w tym miejscu z pewnością pozostanie na długo w pamięci.
Wycieczka została dofinansowana w ramach programu "Poznaj Polskę", a przygotowaniem wniosku zajęła się pani Dorota Sochiera. Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Dorota Sochiera, Bożena Walaszek, Karina Puls, Edyta Starostka, Krystyna Rudek-Kampka i Karina Sekuła.
Opracowała Karina Puls

Hymn Polski- ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"

Zapraszamy do fotorelacji

Zmiana warty- Warszawa- Grób Nieznanego Żołnierza