Izba Tradycji
  • 29 Pazdziernik 2021

Klasa 1 ZSP 26 października z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości wybrała się do Izby Tradycji działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudniku. Dzieci na zajęciach uczyły się o symbolach narodowych Polski. Wysłuchały wierszy o tematyce patriotycznej Czesława Janczarskiego „Co to jest Polska” i „Barwy ojczyste” i Marii Łaszczuk „Znak”. Poznały w skrócie  historię o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Ponadto wykorzystano utwory Marcina Bryczkowskiego „11 listopada” i Ludwika Wiszniewskiego „Jedenasty listopada”. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali do pokolorowania Flagę oraz Godło Polski. Na koniec wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Polski a na pamiątkę udziału w zajęciach wszystkie dzieci otrzymały Dyplom Małego Patrioty.