Europejski Tydzień Kodowania 2021
  • 27 Pazdziernik 2021

Europejski Tydzień Kodowania 2021 w naszej szkole odbywał się w dniach 11-22 października. Nasz udział został zgłoszony do europejskich organizatorów wydarzenia – uczestniczymy w nim po raz pierwszy.

Podczas Tygodnia Kodowania uczniowie naszej szkoły w klasach młodszych i starszych na lekcjach informatyki uczyli się programowania. Starsi uczniowie korzystali ze stron internetowych zdobywając certyfikaty. Podczas zajęć w klasach I-III uczniowie brali udział najpierw w zabawach offline, które wprowadziły ich w świat programowania, z użyciem papierowych plansz i szablonów, które częściowo samodzielnie wykonywali, oraz innych prostych kart do kodowania. Z żywiołowością właściwą dzieciom, projektowali algorytmy, aby sterować sympatycznym wykonanym przez siebie robotem z papieru! Na kolejnych lekcjach podjęli próbę kodowania na stronach internetowych. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili!

Warto wspomnieć że dzięki ćwiczeniom kodowania wspomagamy u dzieci rozwój: procesów poznawczych takich jak pamięć, koncentracja czy myślenie, wyobraźni, spostrzegawczości, dokładności, nazwy kierunków, kolorów, kształtów i motoryki.