DWA GRANTY W RAMACH PROGRAMU „POZNAJ POLSKĘ”
  • 26 Pazdziernik 2021

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę” jest wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki środkom z programu uczniowie będą mogli wyjechać na wycieczkę, aby poznawać istotne miejsca oraz wydarzenia związane z historią Polski, ważne dla naszej pamięci oraz zbiorowej tożsamości. Będą mogli bezpośrednio doświadczać przeszłości i odkrywać ją w ciekawy sposób. Zgodnie z założeniami Programu „Poznaj Polskę” placówka mogła złożyć dwa wnioski o dofinansowanie wycieczek - jeden wniosek dla klas I-III oraz jeden wniosek dla klas IV-VIII. Każdy z nich został zakwalifikowany do dofinansowania!

Klasy I-III udają się 10 listopada na jednodniową wycieczkę do Pszczyny, podczas której odwiedzą Skansen - zagrodę wsi pszczyńskiej oraz zespół zamkowo-parkowy w Pszczynie. Całkowity koszt dofinansowania wycieczki to 3 231,20 zł.

Klasy starsze, IV-VIII, spędzą w dniach 8-10 listopada wycieczkę szkolną w stolicy Polski. W Warszawie podczas trzydniowego pobytu nasi uczniowie będą mieli okazję poznać Centrum Nauki Kopernik, zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum, Rezydencję Królów Rzeczypospolitej, Muzeum Łazienki Królewskie, Belweder, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Uzyskany koszt dofinansowania to 15 000,00 zł

Szczegóły dotyczące organizowanych wycieczek dostępne są u wychowawców klas.