OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA PODSUMOWANE!
  • 25 Pazdziernik 2021

Podczas szkolnego apelu 22 października podsumowane zostały obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Akcja została przeprowadzona w klasach od III do VIII. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcenie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była też okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Uczniowie mieli okazję powtarzać tabliczkę mnożenia znajdując przykłady działań w różnych miejscach na terenie szkoły, np. na schodach. Ponadto korzystając ze szkolnej gazetki mogli poznać różne sprytne sposoby ułatwiające mnożenie. Ćwiczyli również swoją sprawność rachunkową korzystając z różnorodnych aplikacji komputerowych.

Od 1.10.2021 rozpoczęło się sprawdzanie nabytych umiejętności. Uczniowie byli egzaminowani w poszczególnych klasach przez 5 dni. Wielu okazało się Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo - biorąc pod uwagę szybkość wykonywania działań - w każdej klasie spośród Ekspertów wyłonieni zostali najlepsi z najlepszych - Mistrzowie Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie Ci zostali wyróżnieni na apelu - otrzymali dyplomy, medale i "tabliczki" czekolady.

Wyróżnienie uczniowie to:

• Sawyer Gajda – klasa III