Międzynarodowy Dzień Chleba
  • 19 Pazdziernik 2021

18 października grupa starszaków poznała proces powstawania chleba – „Od ziarenka do bochenka”. Tego dnia dzieci obejrzały film edukacyjny na ten temat, następnie ułożyły historyjkę obrazkową, dowiedziały się, jak wiele osób jest potrzebnych, by codziennie chleb gościł na naszych stołach.

Świętując Dzień Chleba, dzieci upiekły chleb z ziarnami. Zaczęły od zważenia produktów na wadze elektrycznej, samodzielnie mieszały ciasto, a na koniec, gdy chlebek wyrastał w foremkach miały możliwość degustacji pestek dyni, słonecznika oraz sezamu. Oczywiście towarzyszyło temu mnóstwo uśmiechu i wspaniałej zabawy.

Zajęcia zakończyła degustacja świeżo upieczonego chleba z masłem oraz podziwianie efektów swojej pracy.

Oprócz tego każdy przedszkolak miał okazję zaprojektować sobie zdrową kanapkę.