Egzamin na kartę rowerową
  • 18 Pazdziernik 2021
 Od początku nowego roku szkolnego na zajęciach techniki uczniowie klasy V i VI powtarzali zagadnienia z bezpieczeństwa ruchu drogowego, w celu spełnienia warunków, pozwalających na uzyskanie karty rowerowej. Nie było to możliwe ze względu na ograniczenia covidowe i nauczanie zdalne w poprzednim roku szkolnym.
   W ubiegłym tygodniu w naszym Zespole odbył się dwuetapowy egzamin - w części teoretycznej uczniowie musieli się wykazać znajomością przepisów ruchu drogowego, a w szczególności znajomością znaków drogowych i zasad pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Ci, którzy zaliczyli go pozytywnie, 15 października przystąpili do części praktycznej, która polegała na sprawdzeniu umiejętności kierowania rowerem z zachowaniem zasad ruchu drogowego. W ten sposób swoje "pierwsze prawo jazdy" uzyskało dziesięcioro uczniów - gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.