Dorota Sochiera uhonorowana Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty
  • 12 Pazdziernik 2021

12 października br. z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciel naszej szkoły p. Dorota Sochiera została uhonorowana Nagrodą Śląskiego Kuratora Oświaty. W spotkaniu uczestniczył wicekurator Mariusz Domański.

Nagroda Śląskiego Kuratora Oświaty przyznawana jest nauczycielowi, który przepracował w szkole co najmniej 2 lata, posiada wyróżniającą ocenę pracy oraz posiada wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej, w tym w realizacji zadań związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę oraz realizacji innych zadań statutowych szkoły, w szczególności w zakresie kształtowania najważniejszych umiejętności uczniów określonych w podstawie programowej, rozwiązywania problemów o charakterze wychowawczym uczniów, pracy organizacyjnej na rzecz szkoły i współpracy szkoły ze środowiskiem lokalnym.

Pani Dorota od wielu lat angażuje się na rzecz szkoły pozyskując fundusze, dzięki którym zbogacona została baza dydaktyczna placówki. Jest inicjatorką wielu imprez o charakterze patriotycznym na cześć patrona szkoły abp. Józefa Gawliny. Uczniowie pod jej kierunkiem zdobywają wysokie wyniki w egzaminie ósmoklasisty. Podejmuje działania wizerunkowe i promocyjne placówki w środowisku lokalnym. Laureatce Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, pełnych inspirujących pomysłów lat pracy pełnych satysfakcji i codziennej radości z kształtowania umysłów młodych pokoleń!

Weronika Żymełka

Dyrektor ZSP w Rudniku