SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM
  • 12 Pazdziernik 2021

W dniu 11.10.21r. gościliśmy w naszej szkole wyjątkowego człowieka. Uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję posłuchać historii życia pana Mariusza Kędzierskiego. Mariusz Kędzierski jest polskim artystą i mówcą motywacyjnym urodzonym bez rąk. Pokonał bardzo długa drogę i wykonał ciężką pracę nad akceptacją samego siebie. Sam mówi, że bariery istnieją tylko w naszych głowach, co doprowadziło go jako mówcę na międzynarodowe sceny, a jego wystawę można było obejrzeć m. in. na Manhatanie w Nowym Jorku. W 2013r. został nagrodzony II miejscem Best Global Artist Award w Wiedniu, zdobył Best Global Artist w kategorii „Realism” oraz Best Global Artist ALL ROUND WINNER w 2018r. w Dubaju podczas ceremonii The Global Art Awards . W 2015 r. realizował projekt „Mariusz rysuje”, podczas którego w ciągu 17 dni pokonał ponad 12 000km i rysował po ulicach Berlina, Amsterdamu, Londynu, Paryża, Barcelony, Marsylii, Wenecji, Rzymu i Aten.

Pan Mariusz bardzo dobrze wie, co czują ludzie, którzy są na skraju życia, jak cudza opinia może być przykra i krzywdząca i do czego może prowadzić brak akceptacji siebie i innych.

To człowiek, który inspiruje i daje nadzieję swoją pozytywną energią i uśmiechem.

Naszą szkołę odwiedził w ramach realizowanego projektu Human First Tour, który skierowany jest do młodych ludzi i mówi o tym, że niezależnie od pochodzenia, wyznania, orientacji czy statusu materialnego to człowiek jest najważniejszy.

Życzymy każdemu, kto zmaga się w swoim życiu z gorszymi momentami, aby spotkał takiego człowieka na swojej drodze.

Bardzo dziękujemy za niezapomnianą lekcję życia.