Wirusochrona
  • 12 Pazdziernik 2021

8 Października 2021 w Przedszkolu w Szonowicach 14 dzieci wzięły udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. Wirusoochrona, skoordywnowanej przez wojewódzką stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach (Oddział Promocji Zdrowia i Komunikacji społecznej). Zajęcia zostały rozpoczęte od zagadek dotyczących higieny osobistej czytanych przez nauczyciela. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania „Dbamy o czystość”- U. Piotrkowskiej, po czym udzieliły odpowiedzi na pytania dotyczące jego treści, by kolejno przejść do nazywania przedmiotów higieny osobistej oraz do określenia celu ich zastosowania. W następnej części uczestniczyły w zabawie rytmiczno-ruchowej „ Apsik, pucu, pucu”. Później nauczyciel przeprowadził rozmowę kierowaną „Musimy się chronić”- podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa, po czym zaprezentowała została piramida żywienia Maslowa. Zadaniem dzieci było nazwanie poszczególnych elementów ilustracji, a nauczyciela określenie stopnia ich istotności w życiu codziennym. W następnej części nauczyciel przeszedł do zabawy dydaktycznej „Co założymy na Jesienną wycieczkę” oraz do zajęć muzycznych, które polegały na nauce piosenki „Mydło i woda tak zaczyna się wirusoochrona” (gra nauczyciela na flecie). Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną- wirus z plasteliny oraz kolorowankę „Wirusochrona”.