PRZEDSZKOLAKI  NA PRZEDSTAWIENIU  TEATRALNYM
PRZEDSZKOLAKI NA PRZEDSTAWIENIU TEATRALNYM
  • 08 Pazdziernik 2021

We wtorek 28 września przedszkolaki z Rudnika, korzystając z zaproszenia Pań z GBP, obejrzały spektakl Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, pod tytułem

„Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?”. Widowisko, w którym został pokazany niezwykły wpływ literatury na dzieci, literatury, która rozwija wyobraźnię, zdolność myślenia, poszerza zasób słownictwa oraz wiedzę o otaczającym świecie.

Humorystyczna opowieść, pełna zaskakujących zwrotów akcji opowiada historię Skrzata, wielkiego pasjonata czytania książek, którego tak zajmuje czytanie, że nie dostrzega prawdziwego świata tuż obok. Nie przeżywa prawdziwych przygód i nie ma prawdziwych przyjaciół, aż do dnia, w którym Sowa kradnie cały jego księgozbiór i tym samym zmusza Skrzata do wyruszenia na prawdziwą przygodę. W trakcie poszukiwań Skrzat poznaje biedronka Donka, tajnego agenta, który unika czytania i przez to ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć i bardzo przydaje mu się pomoc oczytanego Skrzata.

Nasze Przedszkolaki bardzo entuzjastycznie przyjęły spektakl i na zakończenie chętnie pozowały do zdjęcia z jego bohaterami.

Paniom z Gminnej Biblioteki w Rudniku serdecznie dziękujemy za zaproszenie na kolejne, pouczające widowisko.