Zakup sprzętu do zajęć fitness i jogi
  • 27 Wrzesień 2021
Rada Rodziców pozyskała fundusze na zakup sprzętu do zajęć fitness i jogi

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. abp. Józefa Gawliny w Rudniku pragnie poinformować, że w dniu 23.09.2021 r. na zebraniu Rady Sołeckiej Rudnika, Pani Katarzyna Rzepka wchodząca w skład Rady Rodziców SP w Rudniku przedstawiła wniosek o przyznanie dofinansowania na zakup sprzętu fitness w ramach działań z zakresu profilaktyki prozdrowotnej dzieci oraz mieszkańców Rudnika.

Wniosek został przyjęty większością ilością głosów i tym samym przyznano z Funduszu Sołeckiego na rok 2022 kwotę 1 580,00 zł na zakup piłek do ćwiczeń, pasków do jogi oraz klocków do jogi. Sprzęt zostanie wykorzystany podczas prowadzenia zajęć ruchowych fitness i jogi organizowanych w hali sportowej w Rudniku, a tym samym wzbogaci on zaplecze sportowe, z których skorzystają uczniowie szkoły.

Celem zajęć jest:

1. Propagowanie zdrowego stylu życia, integracja uczestników i rozładowanie napięcia psychicznego.

2. Zapobieganie zagrożeniom prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego.

3. Dotarcie do mieszkańców naszej Gminy poprzez stworzenie alternatywnych przestrzeni do wypełniania wolnego czasu oraz daleko idącą profilaktykę.

Zajęcia odbywać się będą z częstotliwością 4 godzin tygodniowo:

• Wtorki 16:30-17:30 - Fit Joga dla dzieci (zajęcia relaksujące, wzmacniająco-rozciągające)
  • Czwartki 16:30-17:30 - TBC (zajęcia wydolnościowe, kształtujące i modelujące sylwetkę)
  • Piątki 17:00-18:00 Step Aerobik (zajęcia wydolnościowe)
              18:00-19:00 Zdrowy Kręgosłup (zajęcia wzmacniające kręgosłup, redukujące dolegliwości bólowe)

Dorota Rucińska

Przewodnicząca Rady Rodziców