DZIEŃ KROPKI
  • 17 Wrzesień 2021

W środę 15 września dzieci z Przedszkola w Rudniku przyłączyły się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, który obchodzony jest od 2008 roku.
Najważniejszym przesłaniem tego dnia jest to, iż niezależnie od wieku każdy z nas ma jakiś talent, tylko należy go dobrze poszukać.
Obchody Dnia Kropki rozpoczęliśmy od poznania historii małej Vashti, bohaterki książeczki Petera H.Reynoldsa „The Dot”, która stała się inspiracją do utworzenia Dnia Kropki. Vashti, nie wierzyła we własne możliwości, a dzięki malutkiej kropce odkryła u siebie talent do malowania.
Kolejnym punktem tego dnia było uczestnictwo w wielu zabawach z kropką – były zabawy, podczas których dzieci szukały pasującej połówki kropki, łapały kropki w podanym kolorze, musiały wykazać się refleksem w zabawie „Znikające kropki”; układały puzzle, zbierały kropki (słomką do napojów) i wykonały kropkowane prace plastyczne. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, oczywiście z zakropkowanymi akcesoriami.

Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.