DZIEŃ KROPKI
  • 12 Wrzesień 2021

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym:

• Kropkowy strój – wybory MISS KROPKI i MISTERA KROPKI - Termin realizacji:16 września

• Konkurs plastyczny, Stwórz obraz malowany w technice Puentylizmu- kropekTermin: 17 września

Puentylizm lub pointylizm (z fr. pointiller – kropkować, punktować) – neoimpresjonistyczna technika kształtowania formy obrazu, polegająca na budowaniu kompozycji obrazu poprzez zapełnianie gęsto rozmieszczonymi, różnobarwnymi kropkami nakładanymi czubkiem pędzla. Dla ułatwienia możecie użyć patyczków do uszu.

Zapraszamy również do obejrzenia filmu wszystkich uczniów, którzy potrzebują inspiracji: film

Cele konkursu:

- rozwijanie kreatywności i wyobraźni plastycznej uczniów,

Regulamin konkursu:
1. Konkurs organizowany jest dla wszystkich uczniów klas szkoły podstawowej.
2. Zadaniem  uczestników  jest ubranie się w strój w kropki lub wykonanie pracy plastycznej, która składać się będzie z kropek.
3. Technika prac: dowolna, płaska
4. Oceny dokona niezależne jury, które będzie brało pod uwagę:
   - zgodność pracy z tematem,
   - oryginalność, kreatywność, walory estetyczne.
5. Format pracy: A4 lub A3

6. Każda praca powinna być na odwrocie podpisana.

7. Prace należy przekazać nauczycielom matematyki pani Aleksandrze Woźniak, pani Dorocie Sochiera lub pani Barbarze Burdzik do dnia 17 września 2021 r.

8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w klasach 21 września 2021 r.
    oraz zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.