„Narodowe Czytanie”   2021 w naszej szkole
„Narodowe Czytanie” 2021 w naszej szkole
  • 09 Wrzesień 2021

O tym, że czytanie jest ważnym aspektem naszej codzienności, świadczy prowadzona od 10 lat pod patronatem Pary Prezydenckiej akcja „Narodowe Czytanie”. Nasza szkoła zgłosiła w bieżącym roku chęć udziału w projekcie i została wpisana na listę tegorocznych uczestników.

W ramach działań uczniowie klasy 8. przygotowani przez nauczycielki: Barbarę Burdzik i Korynę Marcinkowską zapoznali się z tragifarsą Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Mieli okazję odczytać fragmenty książki z podziałem na role, a część uczniów w odpowiednio dobranych strojach i scenografii salonu Dulskich przygotowała dwie sceny z II aktu w formie dramy i zaprezentowała je swoim kolegom, co zostało przyjęte z dużym aplauzem.

Efekty wspólnych działań były zaskakujące, co zmotywowało organizatorki do udziału w kolejnych edycjach.