Po góralsku w przedszkolu i nie tylko
  • 28 Czerwiec 2021

I miejsce Naszego Przedszkola w  Regionalnym Konkursie Artystycznym

„Po góralsku w przedszkolu i nie tylko”

Zakończenie roku szkolnego przyniosło nam kolejną niespodziankę. Przedszkolaki zdobyły zasłużone I miejsce w Regionalnym Konkursie Artystycznym zorganizowanym przez doradców metodycznych  Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej „WOM” w Rybniku

Celem konkursu było:

• Wprowadzenie dzieci w świat kultury i sztuki góralskiej poprzez poznanie:
  • terenu zamieszkania, charakterystycznych budowli, produktów regionalnych, legend, stroju, piosenek i tańców góralskich,
  • tradycji góralskich związanych z obrzędami lokalnymi, obchodami świąt religijnych i narodowych,  poznanie twórców ludowych.

Konkurs zorganizowany w roku ogłoszonym przez Sejmik Województwa Śląskiego

Rokiem Górali

Zadaniem Przedszkolaków było:

• Zaprezentowanie tańca góralskiego
  • Zaśpiewanie piosenki góralskiej
  • Wykonanie pracy plastycznej
  • Przeprowadzenie zajęć związanych z tematem konkursu

Dzieci z obu grup wraz z Paniami stanęły na wysokości zadania i każdy z etapów przygotowały MISTRZOWSKO!  Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i  przygotowanie dzieciom ubioru do występów. Wszystkie etapy konkursu były dokumentowane i wysłane drogą elektroniczną do WOM-u. Pracę plastyczną przekazaliśmy Pani Marii Koloch – doradcy metodycznemu wychowania przedszkolnego z powiatu raciborskiego.

Sukces Przedszkola bardzo nas cieszy i daje pozytywną  motywację do dalszej pracy i udziału w konkursach i projektach w przyszłym roku szkolnym.

Piosenka góralska

Taniec góralski