Podsumowanie bieżącego roku szkolnego
  • 28 Czerwiec 2021

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. Dla naszego Przedszkola był to bardzo dobry rok i wiele się działo J   Obchodziliśmy wiele ważnych wydarzeń  grupowych  oraz braliśmy udział w licznych akcjach, konkursach i projektach. Podsumujmy :

W Roku szkolnym 2020/2021 zostało zrealizowanych 25 imprez, w których udział brały wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola. Były to m.in.

1. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  23. Dzień pszczelarza,
  24. Euro 2020 (mecze grupowe Polska- Hiszpania, Polska- Słowacja),
  25. Pożegnanie przedszkola

• Ważnym wydarzeniem było uroczyste otwarcie Nowego Przedszkola które odbyło się  24.01.2021r.

Wdrażane zostały również akcje:

1. „Razem na Święta” – zbiórka karmy dla psów i kotów by wspomóc Schronisko dla zwierząt w Raciborzu.
  2. Zbiórka plastikowych nakrętek na cele charytatywne,
  3. Zbiórka pustych klei „Amos”,
  4. „Zbieram to w szkole” – projekt ekologiczno-charytatywny
  5. Udział w zbiórce środków czystości na rzecz rodziny naszego wychowanka, poszkodowanej w tragicznym pożarze domu, do którego doszło 2 lutego 2021r,
  6. Zbiórka elektrośmieci
  7. Niebieskie motyle 2021 – celem akcji było poszerzenie  wiedzy i świadomości na temat autyzmu

Braliśmy udział w 3 projektach:

1. „Dzieciaki mleczaki” –Ogólnopolski projekt realizowany przez Polską Izbę Mleka
  2. „Piękna nasza Polska cała”- Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
  3. „Klub Zdrowego przedszkolaka”-  IV edycja projektu realizowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach

Ponadto Przedszkolaki brały udział w licznych konkursach

1. Eliminacje do regionalnego konkursu  „Mały OKR”
  2. Gminny Konkurs Plastycznym pt. „Jajka wielkanocne ręcznie robione” organizowanym przez Gminną Bibliotekę w  Rudniku.
  3.  Ogólnopolski Konkursie Plastycznym pt. „Bajki robotów” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Raciborzu
  4. Szkolno-Przedszkolny konkurs na najładniejszą kartkę wielkanocną w języku niemieckim- Osterkarte. Konkurs odbył się w ramach projektu DFK Rudnik oraz Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno- Kulturalnych w Opolu
  5. Gminny konkurs plastycznym „Strażacy w akcji” organizowanym przez Ochotniczą Straż Pożarną w Rudniku oraz Wójta Gminy Rudnik.
  6.  Przedszkolny konkurs piosenki patriotycznej pt. „Polska- Nasza Mała Ojczyzna” dla całej społeczności przedszkolnej.
  7.  Regionalny Konkursie Artystycznym „Po góralsku i nie tylko”