EURO 2020 W ZSP W RUDNIKU
  • 15 Czerwiec 2021

Po roku opóźnienia w związku pandemią, Euro 2020 w końcu mogło wystartować.

Jak podaje Wikipedia:

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2020, oficjalnie UEFA Euro 2020 – to już szesnasty turniej o mistrzostwo Europy w piłce nożnej mężczyzn. Turniej zaplanowany był w 12 miastach-gospodarzach w 11 różnych państwach, w dniach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku, jednak w związku z pandemią COVID-19, 17 marca 2020 roku UEFA podjęła decyzję o przeniesieniu turnieju na rok 2021.

Turniej EURO 2020 rozpoczął się 11 czerwca. Faza grupowa potrwa do 23 czerwca. A trzy dni później rozpocznie się faza pucharowa-od 1/8 finału. Ćwierćfinały zostaną rozegrane 2 i 3 lipca. Półfinały zobaczymy 6 i 7 lipca, a nowy mistrz Europy zostanie wyłoniony 11 lipca.

Pierwszy raz w historii turnieju, Euro 2020 zostanie rozegrane w 11 miastach. Między innymi będą to: Rzym (mecz otwarcia), Petersburg, Baku, Monachium, Amsterdam, Bukareszt, Kopenhaga, Budapeszt, Szkocja, Sewilla i Londyn (mecz zamknięcia)”.

Drużyny, które chciały zagrać na mistrzostwach musiały przejść kwalifikacje, a ich wynikiem jest 6 grup po 4 drużyny w każdej. Drużyna Polski dostała się do grupy E, gdzie znalazły się również drużyny takich krajów jak: Hiszpania, Słowacja i Szwecja. Nasi piłkarze mają już za sobą jeden mecz, rozegrany na stadionie w Petersburgu, niestety zakończony wynikiem 2:1 dla Słowaków. Miejmy nadzieję, że kolejne mecze, z Hiszpanią i Szwecją zakończą się dla nas zwycięstwem lub przynajmniej remisem.

Emocje związane z EURO 2020 są duże, szczególnie wśród zagorzałych kibiców tej dyscypliny sportowej. W naszym Zespole mamy ich wielu ???? Dlatego też Samorząd Uczniowski, postanowił włączyć się w aktywne przeżywanie Turnieju. Obowiązujące nadal obostrzenia epidemiologiczne nie pozwalają na taką organizację jak w latach ubiegłych, ale prawdziwy kibic zawsze coś wymyśli. I tak w poniedziałek 14 czerwca, na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna – Pani Bożeny Walaszek, rudnickie Starszaki rozegrały, na hali sportowej zespołu mecz Polska- Słowacja. W drużynie polskiej grali: Oliwier, Denis, Martyna, Edyta, Mikołaj, Fabian, Dawid, a ich Trenerem był Rafał z kl.VII. W drużynie słowackiej grali: Ignaś, Mateusz, Jakub, Mateusz, Julka i Rafał, a Trenerem był również Rafał z kl.VII. Pani Bożena Walaszek była sędzią tego niezwykle emocjonującego i dynamicznego meczu. Obie drużyny wykazały się dużą wolą walki, jednak zwycięstwo zdobyła drużyna Polski, kończąc mecz wynikiem 2:0. Bramki dla swojej drużyny zdobyli: Fabian i Mikołaj.

W piątek zostanie rozegrany kolejny mecz naszej drużyny, tym razem z Hiszpanią.

Podczas meczu obie drużyny były dopingowane przez pozostałe dzieci z grupy Starszaków i przez Maluszki, oraz uczniów z kl. IV SP w Rudniku.

Gorąco dziękujemy Pani Bożenie, która nie tylko sędziowała mecz, ale również przybliżyła przedszkolakom zasady zachowania prawdziwego kibica oraz wyjaśniła co to jest EURO 2020 i dlaczego 2020, a nie 2021, oraz uczniom Samorządu Uczniowskiego przy ZSP w Rudniku, którzy zorganizowali dla nas to spotkanie.