SPOTKANIE Z PSZCZELARZAMI
  • 15 Czerwiec 2021

Jak ważne są pszczoły dla nas ludzi, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są wśród nas tacy, którzy się ich boją, ale są też osoby dla których, hodowla pszczół, pozyskiwanie od nich miodu, jest wielką pasją i chętnie o niej opowiadają innym.

Takimi właśnie osobami są Państwo Anita i Damian Stuchły, którzy na temat pszczół, ich hodowli, życia, miodu, który wytwarzają te małe owady, bardzo ciekawie opowiadali przedszkolakom w środowy ranek, 2 czerwca. Pani Anita ciekawie opowiedziała dzieciom o życiu pszczół, funkcjonowaniu pszczelej rodziny , natomiast Pan Damian zaprezentował sprzęt niezbędny pszczelarzowi do wykonywania wszelkich prac przy ulach.

Oczywiście, rozmawiając o pszczołach i wytworach ich pracy, nie mogło zabraknąć degustacji miodu z pasieki Państwa Stuchły. Przedszkolaki, które miód mają w swoim przedszkolnym jadłospisie, bardzo chętnie ustawiały się w kolejce po ten smakołyk. A kiedy brzuszki były już nasycone, dzieci pozowały do zdjęć w otoczeniu uli, pszczelarzy i oczywiście w profesjonalnym ubiorze.

Serdecznie dziękujemy Państwu Stuchły za spotkanie i przybliżenie pracy pszczelarza, a obu Martynkom z grupy Sówki, które też chętnie podejmują się prac w pasiece, za wypożyczenie strojów małego pszczelarza ????