Klub Zdrowego Przedszkolaka
  • 14 Czerwiec 2021
Nasze przedszkole uczestniczyło w projekcie "Klub Zdrowego Przedszkolaka".  Celem programu było uświadomienie dzieciom jak ważne jest zdrowie oraz kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia.
Podczas zajęć zwracaliśmy dzieciom szczególną uwagę na walory odżywcze i zdrowotne owoców, warzyw oraz mleka, tak ważnego w diecie dzieci. Podkreślaliśmy także jak ważne jest codzienne picie odpowiednej ilości wody. Zachęcaliśmy do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania. Przypominaliśmy jak istotne jest wyrobienie potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk. Przedszkolaki zapoznane zostały z tematem bezpiecznego korzystania z kąpieli słonecznych. Ostatnim etapem programu było rozróżnianie dymów, ich źródeł oraz niekorzystnego wpływu zanieczyszczeń dla zdrowia człowieka.