Projekt edukacyjny „Piękna nasza Polska cała”
  • 31 Maj 2021

Miesiąc maj kojarzy się chyba wszystkim ze świętami narodowymi, które przypadają na początek tego właśnie miesiąca. Obchodzimy wtedy Święto pracy, Flagi czy Konstytucji 3-go maja. Święta te były dobrym impulsem do wykonania kilku zadań z realizowanego w naszej placówce projektu edukacyjnego „Piękna nasza Polska cała”.

W poniedziałek, 10 maja zorganizowaliśmy na hali sportowej naszego zespołu, zawody sportowe pn. „Biało- czerwoni” – wykonując w ten sposób zadanie nr15 projektu. W realizacji tego zadania wsparła nas Pani Bożena Walaszek- nauczyciel wychowania fizycznego, której bardzo serdecznie dziękujemy. Przedszkolakom ogromnie podobały się przygotowane dla nich konkurencje, które wykonywały z wielkim zaangażowaniem i radością.

Tego samego dnia udało się nam zrealizować jeszcze jedno zadanie. Zadanie nr16 pn.  „Biegnij Niepodległa”. Autorzy projektu rekomendowali wykonanie tego zadania wspólnie z innymi placówkami, rodzicami bądź lokalną społecznością i w strojach biało-czerwonych. Ze względu na obowiązujące obostrzenia wykonaliśmy je połowicznie, a mianowicie we własnym gronie, ale w strojach w barwach narodowych.

We wtorek 11 maja, realizowane było zadanie nr7 pn. „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci poznawały stroje ludowe różnych regionów Polski, opisywały je, opowiadały, który strój ludowy podoba im się najbardziej. Na zakończenie zajęć czekała na wszystkich FOTOBUDKA przedstawiająca parę w śląskim stroju ludowym - ślązaczkę i górnika.

W środę 12 maja zaplanowane zostało wykonanie zadania nr11 pn. „Dzień Mody Patriotycznej”. Niestety w pokazie mody wzięły udział tylko Starszaki, które wyglądały przepięknie w różnorodnych strojach przygotowanych przez rodziców. Maluchy wykonały to zadanie zdalnie, w swoich domach.

Również w maju grupa starszaków wykonała zadanie nr9, którego realizacja polegała na zapoznaniu dzieci z dowolną zabawą ludową. My bawiliśmy się w „Mam chusteczkę haftowaną”.