Ważne sprawy- mali bohaterowie
  • 04 Maj 2021
"Ważne sprawy- mali bohaterowie"
     23.04.2021r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Ważne sprawy- mali bohaterowie" organizowanego z okazji Światowego Dnia Książki przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną  w Raciborzu.
    Uczniowie klasy 4. Szkoły Podstawowej w Rudniku, w składzie: Julia Nadachewicz, Aron Gajda, Jacek Fiołka i Xavier Cypak -wzięli udział w zmaganiach, które polegały na wykonaniu plakatu, napisaniu opowiadania oraz nagraniu czytanego fragmentu książki. Wszystkie zadania nawiązywały do książki Ferenca Molnara "Chłopcy z Placu Broni". W przygotowaniach pomogła uczniom nauczycielka j. polskiego-K. Marcinkowska.
     Chociaż dzieci nie zajęły czołowych miejsc, ich praca została doceniona- otrzymali dyplomy oraz  nagrody książkowe. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Napisała: K.Marcinkowska