• 27 Kwiecień 2021

Przedszkolaki z Rudnika ucząc się jak żyć ekologicznie wzięły udział w ważnym święcie- MIĘDZYNARODOWYM DNIU ZIEMI Z tej okazji Maluszki za pomocą krótkiej prezentacji wyruszyły w multimedialną podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dowiedziały się co jej zagraża i jak można ją chronić. Wykonały pracę plastyczną- plakaty dotyczące tego dlaczego obchodzimy święto  ziemi  i w jaki sposób możemy zadbać o nasze środowisko. Starszaki  natomiast dowiedziały się czym są elektrośmieci i jak można wykorzystać ich zbiórkę na pomoc dzieciom w potrzebie. W korytarzu przedszkolnym zostały ustawione odpowiednie kosze, do których zbierane będą zużyte baterie, stare telefony, zegarki tarczowe. Na zakończenie obchodów tego ważnego święta, dzieci zaśpiewały razem piosenkę o ekologii i wykonały wspólnie ciekawe ćwiczenia ruchowe.

Dzień Ziemi upłynął wszystkim przedszkolakom w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta już w przedszkolu zaowocuje w przyszłości i będzie tak jak w piosence śpiewanej przez dzieci:

„ Ochroń Ziemię bądź jej przyjacielem,

Ty i Ja, jest tu dzieci wiele, im więcej nas, tym dla Ziemi lepszy czas…”