Świadomość procentuje
  • 26 Kwiecień 2021

Nasza szkoła bierze udział w programie “Świadomość procentuje”, którego realizacja odbywać się będzie do końca bieżącego roku szkolnego w wersji on-line. Program przeznaczony jest zarówno dla uczniów, rodziców oraz nauczycieli.
W programie poruszane będą różne zagadnienia dotyczące zdrowia fizycznego i psychicznego, obejmujące codzienne czynności, decyzje podejmowane każdego dnia oraz aktualne problemy – wynikające z postępu technologicznego i obecnej sytuacji na świecie.
Hejt w Internecie, poczucie własnej wartości, wpływ odżywiania na zdrowie psychiczne, trudności w nauce i kontaktach społecznych w pandemii – to właśnie rzeczywistość, z którą przyszło się zmierzyć nowemu pokoleniu.                                                                                                                 Mamy nadzieję, że udział w programie ułatwi młodym ludziom poradzenie sobie  z tymi problemami, rodzicom dostarczy cennych wskazówek jak wspierać swoje dzieci, a nauczycielom materiałów do pracy z uczniami.

Celem programu jest:
1. Szerzenie wiedzy, edukacji społecznej i propagowanie świadomego stylu życia.
2. Poszukiwanie optymalnych rozwiązań pozostających w zgodzie z naturą oraz utrwalenie przekonania, że tylko i wyłącznie od nas zależy nasze zdrowie oraz życie.
3. Poszerzanie wiedzy, ucząc o zdrowych nawykach i profilaktyce przeciw chorobowej.
4. Zwiększenie świadomości wśród społeczeństwa na temat przyczyn chorób cywilizacyjnych oraz potrzeby zmiany stylu życia.
5. Zmniejszenie zachorowalności, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.
6. Szerzenie wiedzy, edukacji społecznej i propagowanie świadomego stylu życia.
7. Poszukiwanie optymalnych rozwiązań pozostających w zgodzie z naturą oraz utrwalenie przekonania, że tylko i wyłącznie od nas zależy nasze zdrowie oraz życie.

Informacje o programie

Tematyka spotkań

file:///C:/Users/HP/Downloads/harmonogram%20(2).pdf

Zapraszamy do udziału w webinariach z ekspertami.

Karina Sekuła