Dnie Otwarte w szkołach ponadpodstawowych
  • 14 Kwiecień 2021

Wybór przyszłej szkoły i zawodu to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja dla każdego młodego człowieka.. Cenne wiadomości na temat szkół ponadpodstawowych uczniowie klasy VIII mogli uzyskać w dniach 22-26.03.21r. Mieli wówczas okazję wybrać się w „wirtualny spacer” po raciborskich szkołach ponadpodstawowych w ramach zorganizowanego „Tygodnia Dni Otwartych”. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół, zobaczyli bazę dydaktyczną, uzyskali informacje na temat funkcjonowania i organizacji danej szkoły. Są to cenne i ważne informacje, tym bardziej, że pochodzą one bezpośrednio od nauczycieli pracujących w danej szkole oraz od samych uczniów, którzy wybrali wcześniej tę szkołę i którzy do niej obecnie uczęszczają.

Dobry wybór szkoły i/lub zawodu to niełatwe zadanie. Warto, aby podjęta decyzja była zgodna z zainteresowaniami, predyspozycjami, znajomością zarówno swoich mocnych stron jak i ograniczeń, a także z uwzględnieniem znajomości rynku pracy i oferty edukacyjnej.

Na stronach internetowych szkół ponadpodstawowych w zakładkach REKRUTACJA znajduje się pełna oferta edukacyjna wraz z regulaminami rekrutacji na rok szkolny 2021/2022