PODSUMOWANIE OBCHODÓW DNIA LICZBY PI
  • 30 Marzec 2021

Dzień Liczby Pi w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy.  Nauczyciele matematyki – p. Aleksandra Woźniak i p. Dorota Sochiera – przygotowały szereg atrakcji, z którymi można było się zmierzyć. Na lekcjach matematyki uczniowie obliczali wartość liczby Pi mierząc obwody i średnice różnych przedmiotów w kształcie koła, obejrzeli również film. W skrzynkach pocztowych czekały na uczniów krzyżówki, rebusy, chmury wyrazowe, szyfry i wiele innych zadań do wykonania na komputerze i nie tylko. Starsi uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując interaktywne testy. Nagrodą za rozwiązanie zadań były cząstkowe oceny celujące z matematyki. Spośród uczniów na szczególne wyróżnienie zasługują Krzysztof Uriasz z klasy VI, Jacek Fiołka z klasy IV oraz Maksymilian Fiołka z klasy VII.

W galerii zdjęć można zobaczyć niektóre nadesłane przez uczniów prace i zadania.