Dinozaur Rex
  • 01 Marzec 2021

W czwartek 25 lutego w przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Dinozaura". Dzieci poznały historię dinozaurów- dowiedziały się jak wyglądały dinozaury, czym się żywiły i dlaczego wygineły. Tego dnia wszystkie zabawy, piosenki i zadania związane były z tematem przewodnim. Maluszki zamieniły się w paleontologów i szukały kości dinozaurów oraz podążając za śladami dinozaurów wyszukiwały w jajeczkach małych dinozaurów. Wykonały również  prace plastyczne- odciskały figurki dinozaurów w ciastolinie i układały ziarenka kawy na kartce ze śladem dinozaura. Na zakończenie dzieciaki odwiedził przyjazny "Dinozaur Rex", którego każdy, kto miał ochotę mógł przytulić i zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie:) To był wspaniały dzień pełen wrażeń i emocji :)