Spotkanie szkoleniowe uczniów ZSP w Rudniku
  • 02 Luty 2021

01.02.bieżącego roku uczniowie klas IV-VIII ZSP w Rudniku wzięli udział w spotkaniu on-line z psychologiem.

Temat spotkania: Nowa rzeczywistość w „Covidzie”, czyli jak uzyskać równowagę w czasach pandemii.

Pan psycholog w ciekawy sposób prowadził z uczniami rozmowę, w czasie której poruszane były następujące kwestie:

- Jak dzieci czują się w czasie spędzonym w domu, z dala od rówieśników? (emocje)

- Dobre i złe strony wspólnego przebywania w domu (wspólne zabawy; rozmowy; kłótnie)

- W jaki sposób dzieci mogą pomóc domownikom w czasie pandemii?

- Jak zachowuje się osoba osamotniona, potrzebująca wsparcia? Jak można jej pomóc?

- Propozycje uczniów na aktywne spędzanie czasu (w domu i na podwórku)

Następnie uczniowie obejrzeli prezentację i filmik na temat uzależnienia od Internetu oraz „8 zasad zdrowia”. Dzieci dowiedziały się również, jak zaplanować swój dzień w czasie zdalnego nauczania / „# Zostań w domu i zorganizuj się” /

Uczniowie klasy IV i V byli bardzo aktywni i otwarci na współpracę. Prowadzącemu podobało się, że kiedy tylko stwierdzali problem, od razu mieli jego rozwiązanie.

Uczniom, natomiast, podobało się to spotkanie i prosili o następne.

Opracowała: Koryna Marcinkowska