Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej
  • 16 Maj 2018

Dnia 16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej, organizowanym przez DFK, który odbywał się w Młodzieżowym Domu Kultury w Raciborzu. Uczniowie klasy pierwszej – Jacek Fiołka oraz Patryk Wagner wystąpili jako duet z piosenką „Jetzt zieht Hampelmann”. Xavier Cypak zaprezentował piosenkę „Schnappi, das kleine Krokodil”. Przedstawicielką klas starszych była Hanna Uriasz, która wykonała utwór ze słynnej bajki Vaiana „Ich bin bereit". Mimo stresu i sporej publiczności uczniowie świetnie się zaprezentowali i bardzo dobrze wykonali swoje zadanie. Czy znaleźli się na liście laureatów? – okaże się niebawem. Życzymy dalszego zapału do śpiewania piosenek w różnych językach.

Filmy:

Konkurs Piosenki