Dzień Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu
  • 17 Listopad 2020

W poniedziałek 16 listopada przedszkolaki z Rudnika, z opóźnieniem spowodowanym kwarantanną,  włączyły się w obchody Narodowego Święta Niepodległości. Wykonaliśmy  w ten sposób zadania nr 1 i 3 z realizowanego w Przedszkolu projektu edukacyjnego “ Piękna nasza Polska cała”.

Wszystkie dzieci tego dnia przyszły ubrane w stroje w barwach narodowych. Z odznakami Młodego Patrioty na piersi, uroczyście i z pełną powagą odśpiewały hymn narodowy.Starszaki przygotowały jeszcze krótki występ  złożony z wierszy i piosenek tematycznie związanych z Polską - naszą Ojczyzną. Piękna dekoracja,małe biało-czerwone flagi przygotowane przez Rodziców wprowadziły nas w patriotyczny nastrój. Przedszkolaki  znają już symbole narodowe i wiedzą, że trzeba je szanować.

Tak przygotowane obchody Narodowego Święta Niepodległości miały na celu kształtowanie uczuć patriotycznych u dzieci. Możemy być dumni z naszych małych Polek i Polaków.

Wiersz z okazji Święta Niepodległości:

Kto ty jesteś ?

Hymn w wykonaniu przedszkolaków:

Hymn w wykonaniu maluszków