Informacja dla rodziców
  • 13 Listopad 2020

PLAN OD 16 LISTOPADA

Do 29 listopada 2020 r. klasy I-VIII naszej szkoły realizują kształcenie na odległość. Podczas zebrania Rady Pedagogicznej nauczyciele wspólnie wybrali i zaakceptowali narzędzia wykorzystywane do pracy zdalnej w naszej placówce. W związku z tym, część lekcji zamieszanych jest na stronie internetowej placówki, część zaś odbywa się „na żywo” poprzez platformę ZOOM. Zoom to narzędzie zapewniające prowadzenie zdalnego nauczania poprzez bezpośredni kontakt wideo nauczyciela z uczniami. Umożliwia udostępnianie materiałów dydaktycznych (prezentacji, dokumentów tekstowych, grafik), nanoszenie ręcznie poprawek na udostępnianych dokumentach, korzystanie z białej tablicy oraz nagrywanie lekcji. Nauczyciel ma możliwość śledzenia aktywności uczniów, zadawania pytań, proszenia do odpowiedzi, a uczniowie mogą również wirtualnie podnieść rękę do odpowiedzi. Z programu można korzystać z wykorzystaniem dowolnego sprzętu: smartfonów, tabletów, notebooków, czy komputerów All-In-One. Dostęp do aplikacji i możliwość korzystania z niej jest bezpłatna. Wszyscy nauczyciele naszej placówki zostali przeszkoleni z zakresu obsługi aplikacji.

Biorąc pod uwagę prośby rodziców klas młodszych o zwiększenie ilości godzin na platformie ZOOM prosimy o zapoznanie się z obowiązującym od poniedziałku, 16 listopada br., planem lekcji:

PLAN LEKCJI KLAS I-VIII

W związku z przejściem szkoły na nauczanie zdalne prosimy, aby wszystkie uwagi i sugestie dotyczące pracy szkoły kierować na bieżąco do wychowawców klas (telefonicznie, za pomocą aplikacji WhatsApp, poczty mailowej lub e-dziennika Vulcan).

Dziękujemy za wsparcie i życzliwość w tym trudnym czasie.

Życzymy dużo zdrowia.