Dzień Postaci z Bajek u Sówek i Smerfów
  • 12 Listopad 2020

Dzień Postaci z Bajek u Sówek i Smerfów

5 listopada przypada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w grupie Smerfów i Sówek odbył się wspaniały bal. Dzieci przebrane za bohaterów ze swoich ulubionych baśni, wspólnie pokonywały bajkową drogę usłaną konkursami, zadaniami i spotkaniami z niezwykłymi gośćmi. Było oddzielanie fasoli od grochu, zabawy z „zatrutym” jabłkiem, oraz magicznym lusterkiem. Przedszkolaki odgadywały tytuły bajek, po wylosowaniu ilustracji z bajkowym rekwizytem. Całość dopełniał taniec i śpiew, oczywiście także z bajkowych ścieżek dźwiękowych. Każdy przedszkolak wykonał dla siebie deser z kawałka piernika domku Baby Jagi, który udekorował pysznymi słodkościami Na balu królowała oczywiście Elza z Krainy Lodu, która wszystkim obecnym dzieciom dodała energii. Wspólnie wszyscy zaśpiewaliśmy „Mam tę moc” i moc była z nami do końca.

Wszystkie niespodzianki sypały się z koszyka Królowej Śniegu, która przyleciała wprost z baśni Andersena. Było po prostu bajecznie i jak to w bajkach bywa, nie obyło się bez strachu, magii i czarnych charakterów. Swoją obecnością zaszczycił nas Kapitan pirackiego statku, Zorro- który pomaga biednym. W naszej baśniowej krainie spotkało się trzech Spidermanów którzy wykazali się niezwykłą odwagą i wytrwałością na balu. Nad bezpieczeństwem w sali czuwali: Pan Policjant, Ninja i Kowboj. Swoim spokojnym temperamentem otaczał nas uroczy Miś Paddington, którego oczarowały piękna Bella, Jednorożec ,Królewna Śnieżka, oraz Królowa Śniegu. Ze swojej magicznej krainy przybyła również ulubienica zwierzątek -Wissper, która grając nam na swojej piszczałce wprawiła wesołego Tygryska w brykanie 

Wbrew pozorom święto to nie jest skierowane wyłącznie do najmłodszych. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa czy chęci niesienia pomocy innym.

Podsumowując, to był dobry dzień – jak z bajki!