• 02 Listopad 2020

W czwartek, 29 października,  uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Uroczystość pasowania odbyła się w bibliotece szkolnej, do której Dzieci zostały zaproszone  przez  bibliotekarkę  Panią Basię wraz z „Magiczną książką”.  Na początku pierwszaki dowiedziały się jak należy prawidłowo korzystać z książek, aby  te nie “bały” się czytelników. Następnie dzieci wykazały się swoją wiedzą na temat bohaterów bajek i baśni podczas rozwiązywania zagadek. Kolejnym zadaniem było wykonanie pięknych i kolorowych zakładek do książek.
Na zakończenie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali być aktywnymi czytelnikami, szanującymi książki. Po przyrzeczeniu wszystkie dzieci zostały pasowane na czytelników wielką zakładką do książki. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały książeczkę oraz dyplom. Pani Bibliotekarka założyła im również karty czytelnika, dzięki którym dołączyli do grona czytelników.
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej i wypożyczania książek.