Urodziny marchewki
  • 23 Pazdziernik 2020

URODZINY MARCHEWKI CZYLI POMARAŃCZOWY DZIEŃ

W GRUPIE STARSZAKÓW.

Kolorowe dni” już od wielu lat są cyklicznie realizowane w Naszym przedszkolu. Głównym zamierzeniem jest podejmowanie różnorodnych działań dotyczących poznawania, nazywania kolorów i zabaw z kolorami. Obchodzimy między innymi dzień czerwony, zielony czy pomarańczowy. Ten ostatni właśnie był obchodzony u Starszaków w środę 21 października. Wszyscy, ubrani w pomarańczowe stroje, zaraz po śniadaniu zaczęli świętowanie urodzin Marchewki. Jak to na urodzinach, były tańce, konkursy, zagadki czy wyścigi. Wszyscy świetnie się bawili, a na zakończenie spałaszowali pyszne ciasto marchewkowe i soczek marchewkowy chętni mogli sobie zrobić jeszcze pamiątkowe zdjęcie w marchewkowej fotobudce.

DZIEŃ MARCHEWKI W GRUPIE MALUSZKÓW

Z RUDNICKIEGO PRZEDSZKOLA.

W czwartek, 22 października, dzieci z grupy Maluszków obchodziły dzień pomarańczowy czyli Dzień Marchewki. Głównymi bohaterami tego dnia byli kolor pomarańczowy i marchewka. Panie Martina i Basia przygotowały na ten dzień wiele atrakcji dla dzieci. Były zadania ruchowe, sprawnościowe, taneczne, a także wyścigi w zbieraniu marchewek. Oczywiście wszystkie zadania Dzieci wykonały świetnie, za co zostały nagrodzone specjalnymi odznakami oraz drobną nagrodą. Na zakończenie zabaw z kolorem pomarańczowym i marchewką wszyscy zostali zaproszeni na pyszną galaretkę, oczywiście też pomarańczową.