Projekt edukacyjny
  • 16 Pazdziernik 2020

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

“ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

W bieżącym roku szkolnym Przedszkole w Rudniku przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “Piękna nasza Polska cała”. Autorką i koordynatorką Projektu jest Ludmiła Fabiszewska - nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim. Honorowy patronat nad projektem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego, Łódzkie Kuratorium Oświaty, Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego oraz Centrum Edukacyjne Bliżej Przedszkola.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN na r.sz.2020/21.

Główne założenia projektu to między innymi: kształtowanie u dzieci szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej, rozwijanie zainteresowań symbolami narodowymi; Poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu; Budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem - rodzina, przedszkole,miejscowość; Poznanie legend i baśni polskich.

Realizacja projektu zaplanowana jest w okresie od 15 września 2020r do 30 maja 2021r.W tym czasie placówka wykonuje różnorodne zadania z “Listy zadań” proponowanych przez organizatorów.

W ramach projektu zrealizowaliśmy już zadania - “Dobre bo Polskie” gdzie Maluszki wykonały szaszłyki owocowe z naszych przydomowych, ekologicznych sadów; Kolejne zrealizowane zadanie to “Czerwone korale” - dzieci z obu grup zrobiły piękne korale z jarzębiny. Maluszki w formie płaskiej na kartce, natomiast Starszaki nawlekały korale na druciki. Starszaki wykonały również zadanie “Według przepisu Babci lub Dziadka” w ramach, którego zrobiły pyszne kompoty jabłkowe.