Dzień tabliczki mnożenia
  • 02 Pazdziernik 2020

X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) obchodzimy każdego roku w pierwszy piątek października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

W naszej szkole pojawiła się gazetka promująca Dzień Tabliczki Mnożenia. Dodatkowo w wielu miejscach pojawiły się dekoracje – plakaty z przykładami mnożenia i dzielenia. Można wiec powtarzać i utrwalać tabliczkę mnożenia spoglądając na ściany korytarzy, czy wchodząc po schodach.

Zachęcamy również do ćwiczenia mnożenia, korzystając z zaproponowanych poniżej aplikacji komputerowych.

W przyszłym tygodniu wszyscy uczniowie będą mieli okazję przystąpić do konkursowego testu z umiejętności sprawnego mnożenia i zawalczyć o tytuł Mistrz Tabliczki Mnożenia. Zachęcamy do treningu!

Propozycje ćwiczeń interaktywnych:

Niektóre ćwiczenia możesz pobrać przy pomocy kodu QR z gazetki na korytarzu między salami nr 14 i 15.

MIŁEJ ZABAWY!