Dzień Języków Obcych
  • 29 Wrzesień 2020

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych, który przypada na 26 września uczniowie na lekcjach języka angielskiego i języka niemieckiego świętowali w swoim gronie klasowym.

Podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie mogli się przekonać jak wiele znanych osób zna co najmniej dwa języki obce. Ponadto dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat języków. Mogli poczytać łamańce językowe i zobaczyć które języki mają najdłuższe słowa. W klasach młodszych odbył się konkurs kto najlepiej zaśpiewa piosenkę "Panie Janie" - oczywiście w językach obcych. Śpiewaliśmy po angielsku, niemiecku, francusku i portugalsku.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas VI-VIII sprawdzali swoją wiedzę na temat języków w quizie Kahoot. Dowiedzieli się m.in. jaki jest najtrudniejszy język świata, czym jest Esperanto, czy też słuchali fragmentów piosenek i filmów, rozpoznając w jakim języku zostały wykonane. Nie zabrakło emocji oraz nagród. W każdej klasie wyłoniono zwycięzcę, który otrzymał bon na "piątkę" z wybranego przez siebie języka obcego.