Wiem! Rozumiem! Przestrzegam!
  • 26 Wrzesień 2020

Tradycyjnie już, jak każdego roku we wrześniu, odbyło się w naszej szkole spotkanie z Policjantami Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu. Celem spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest ich bezpieczeństwo. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz ogólne zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe podkreślając ważną ich rolę.

Policjanci uświadomili również dzieciom zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z internetu. Omówili zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia związane są ze światem wirtualnym i przesyłaniem informacji za pomocą internetu.

Mamy nadzieję, że te ważne informacje zostaną w pamięci naszych uczniów na bardzo długo i znajdą zastosowanie w praktyce.