Akcja ekologiczna
  • 21 Wrzesień 2020

Tegoroczna 27 Akcja Sprzątania Świata  przebiegająca  pod hasłem : „Plastik? Rezygnuję. Redukuję ,Segreguję” przypadła na trudny czas epidemii .

W obawie o bezpieczeństwo uczniów  udział w akcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudniku w tym roku przybrał inny charakter. W dniach od 14-18 września we wszystkich klasach odbyły się lekcje wychowawcze poświęcone tematyce zawartej w haśle akcji . W wyniku rozmów, dyskusji oraz zgromadzonej przez uczniów wiedzy zostały wykonane gazetki tematyczne w klasach i na korytarzach szkolnych. Kolejnym etapem  akcji był klasowy konkurs zbiórki nakrętek, których uczniowie  zebrali razem ponad 105 kg . Akcja miała podwójny wymiar:

Pierwszy to ochrona środowiska, ponieważ  twarde plastikowe nakrętki rozkładają się  w środowisku od 450-1000 lat. Nasze nakrętki zostaną poddane recyklingowi  i przetworzone na inne produkty i nie będą zalegać na śmietnikach.  Drugi cel - charytatywny. Nakrętki zostaną przekazane na rehabilitację chorej dziewczynki.

Konkurs wygrała klasa 4 , która zebrała 18,96 kg nakrętek co w przeliczeniu na ucznia wyniosło: 1,58 kg. Najwięcej nakrętek zebrała najliczniejsza klasa szósta : 29,10 kg.

Organizatorem akcji była p. Krystyna Rudek-Kampka